Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia 2024 r. o godzinie 17:30

Pragniemy podzielić się wspaniałą informacją!

Na stronie waszaedukacja.pl został opublikowany OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W tegorocznym rankingu wzięło udział aż 10 735 szkół, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Z dumą informujemy, że Szkoła Odkrywców, mieszcząca się w tym samym budynku, zajęła 1 miejsce w gminie Piaseczno (80.297 pkt) i bardzo wysokie, bo aż 17, miejsce w kraju.  Cieszymy się, że w kameralnej placówce, którą tworzymy, oprócz miłej i serdecznej atmosfery, dzieci mają zapewniony bardzo wysoki poziom nauczania.

Uczymy się programować

Od najmłodszych lat zgłębiamy tajniki programowania! Dzisiaj na zajęciach nie tylko doskonale się bawiliśmy, ale również zdobywaliśmy super moce kodowania! Zadania realizowane były zgodnie z numerem stacji, a niesamowity robot Photon pełnił rolę naszego przewodnika w tej magicznej podróży!

Nauka z robotami

Photony potrafią świetnie zmotywować do działania. Z pomocą robotów zerówkowicze utrwalali kierunki oraz rozwiązywali zagadki ukryte w kopertach.

03.01.2024

Matematyka na wesoło

Na dzisiejszych zajęciach dziecięcej matematyki w zerówce skupiliśmy się na nauce dodawania z użyciem liczydeł i kostek do gry. Nie tylko liczby są ważne, ale także kreatywność, logiczne myślenie i radość odkrywania.

Ćwiczymy zwinność i koordynację

Na zajęciach wychowania fizycznego nie ma nudy! Oprócz gier i zabaw ruchowych nasi zerówkowicze kształtują swoją koordynację ruchową mierząc się z różnymi zadaniami na torze przeszkód.

Wizyta Świętego Mikołaja

Co to była za niespodzianka! Święty Mikołaj pomimo napiętego grafiku znalazł dla nas chwilę i rozdał nam wymarzone prezenty. Radości było co nie miara.

Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek, 04 grudnia 2023 r. o godzinie 17.30

Dzieła na mleku

Podczas Klubu Odkrywców nasi zerówkowicze stworzyli kolorowe obrazy na mleku.

Sztuka

Sztuka ma wiele twarzy o czym przekonali się zerówkowicze. Każdy z nich wcielił się i najwierniej odtworzył oryginalne dzieło sztuki . Finałem projektu jest ścianka sztuki w naszej szkole

Osobowość roku 2022

25 kwietnia w sali balowej Warszawskiego Domu Technika odbyła się gala plebiscytu Osobowość Roku 2022 województwa mazowieckiego. Laureatów wybrano w pięciu plebiscytowych kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Z dumą informujemy, że zaszczytne III miejsce w kategorii NAUKA zajęła Pani Anna Koc-Romaniuk, dyrektor Szkoły Odkrywców i Akademii Przedszkolaków

Afrykańska przygoda

Afrykańska przygoda z ozobotami na Klubie Podróżnika w zerówce.

Dzień litery "R"

W tym tygodniu nasi Zerówkowicze poznali literkę 'R", z którą wybrali się w rowerową podróż po Polsce i wyszukiwali nazwy miast, które zawierały nowo poznaną literę. Rozpoczęli także projekt czytelniczy pt. "pożeracze książek". Każde dziecko wykonało przyjaznego stworka, który będzie zjadał samodzielne przeczytane przez dzieci książki.

Mydełka własnej roboty

Uczniowie zerówki na Klubie Odkrywców samodzielnie wykonali pachnące mydełka, które będą upominkiem dla Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.

Święto Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszej zerówki. Każdy przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare i białe. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, rozpoznały najsłynniejsze misie z bajek, wspólnie ze swoimi pluszakami uczyły się matematyki przeliczając na konkretach oraz poznały znaki <,> , =. Na koniec wykonały z ręcznika do kąpieli klasowego misia Śnieżynkę, który z wielką radością będzie odwiedzał ich w domu.

Witamy na naszej nowej stronie

Wkrótce pojawią się aktualności obrazujące nasze przedszkolne przygody i dobrą zabawę :)