Program

Język Angielski

Oprócz codziennych „lekcji” z języka angielskiego, lektor przez część dnia towarzyszy dzieciom przy różnych czynnościach, dzięki czemu dzieci mają kontakt z językiem obcym w naturalnych sytuacjach. W nauczaniu języka angielskiego wykorzystujemy najnowsze metody i technik nauczania, które uwzględniają naturalną ciekawość i predyspozycje małych dzieci. Aktywności na zajęciach są związane z muzyką, obrazem, słowem i ruchem (m.in. gry, zabawy, bajki, wiersze, rymowanki czy piosenki). Tematy i materiały odnoszą się do otaczającej dzieci rzeczywistości. Nauczane treści są uporządkowane w obrębie bloków tematycznych, gdyż dzieci szybciej kojarzą słowa, funkcje i struktury z określonym tematem. Nadrzędnym celem zajęć z języka angielskiego jest umożliwienie dzieciom nawiązania prostej komunikacji werbalnej w tym języku.

Bogaty program zajęć

Język angielski, nauka kodowania, rytmika, zajęcia komputerowe dla 5-6 latków, gimnastyka, zajęcia plastyczno-techniczne, klub odkrywców, klub przyrodnika oraz ambitny i atrakcyjny program zajęć dydaktycznych z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej i wiedzy o świecie – w wymienionych zajęciach uczestniczą wszystkie dzieci uczęszczające do Akademii Przedszkolaków. W naszym przedszkolu tworzymy atmosferę ciepła, spokoju i zaufania, dzięki czemu zdobywanie wiedzy jest zabawą i przyjemnością. Staramy się przede wszystkim uwzględniać zachowanie równowagi między ambitnością i atrakcyjnością oferty dydaktycznej a dobrym samopoczuciem przedszkolaków. Nasi absolwenci są bardzo solidnie/wszechstronnie przygotowani do podjęcia nauki w szkole. Oczywiście nie zapominamy, jak ważna dla przedszkolaków jest spontaniczna, swobodna zabawa, dlatego tak układamy program, aby nie przeciążać dzieci, a zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej dla dzieci formie.

Programowanie i Kodowanie

Roboty Cue i Ozoboty to przykłady urządzeń wprowadzających dzieci w świat kodowania i programowania. Już od najmłodszej grupy zaczynamy „kodowanie na dywanie” i tworzenie pierwszych sekwencji. Dzieci tworzą własne algorytmy - za pomocą sekwencji kolorów kodują roboty Ozoboty. Na kolejnym etapie nauki/”wtajemniczenia”, tworzą trasy dla robotów układając specjalne puzzle AR. Samodzielnie sprawdzają, czy robot wykonuje zaplanowane przez nich czynności i w razie potrzeby wprowadzają poprawki. Zabawa robotami rozwija kreatywność, logiczne i algorytmiczne myślenie, uczy przewidywania, wnioskowania, określania rytmów, kierunków oraz orientacji w przestrzeni. Kodowania i podstaw programowania dzieci uczą się na zajęciach z nauczycielami wychowania przedszkolnego. Ponadto stopniowo i odpowiedzialnie wprowadzamy je w fascynujący świat nowoczesnych technologii, który wykorzystujemy do celów edukacyjnych, a nie rozrywkowych, tak jak to ma zazwyczaj miejsce w tej grupie wiekowej. Na zajęciach w rozsądnym wymiarze wykorzystujemy także tablice interaktywne oraz tablety z wgranymi aplikacjami edukacyjnymi. Dodatkowo raz w tygodniu nauczyciel informatyki prowadzi zajęcia komputerowe.

Klub odkrywców

Widowiskowe eksperymenty to połączenie świetnej zabawy i dużej dawki wiedzy. Podczas warsztatów nasi młodzi odkrywcy mogą poczuć się jak prawdziwi naukowcy, a niekiedy nawet czarodzieje. Często coś, co na pozór wydaje się niemożliwe, na naszych zajęciach staje się możliwe. Możemy wywołać burzę w słoiku, zrobić kolorowy deszcz, a nawet stworzyć śnieg w środku lata. Nie musimy mieć baterii, aby nasz zegar zadziałał, a z małej kropli wody możemy wyczarować mikroskop. Dzięki naszym zajęciom, dzieci w atrakcyjnej formie poznają i badają świat. 

Klub przyrodnika

Podczas warsztatów szukamy odpowiedzi na różnorodne pytania, m.in.: Czy ryby śpią w nocy? Pracy ilu pszczół potrzeba, abyśmy mogli zjeść łyżeczkę miodu? Jak powstaje rafa koralowa? Jaka jest różnica między skrzydłem ważki i motyla? Sprawdzamy, czy budowa skrzydła ma wpływ na efektywność lotu oraz czy są jakieś skrzydlate dziwolągi w świecie zwierząt. Pod mikroskopem prowadzimy obserwację ikry, liścia, kropli wody itp. W naszym kąciku przyrodniczym hodujemy sezonowe rośliny. Poznajemy sposoby dbania o przyrodę, kształtujemy postawy ekologiczne oraz dowiadujemy się, jak pomagać zwierzętom. Klub Przyrodnika, to wiedza odkrywana w formie świetnej zabawy!

Klub sportowy

Sala gimnastyczna, boisko sportowe oraz place zabaw zapewniają przestrzeń do codziennej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Na co dzień wykorzystujemy zarówno profesjonalny sprzęt sportowy, taki jak drabinki mocowane do ściany, materace, tory przeszkód, ławki gimnastyczne, jak też nietypowe przedmioty codziennego użytku, np. dzwoneczki wędkarskie, butelki, gazety, plastikowe kubeczki czy chusty. Ważne jest, aby dzieci uwielbiały zajęcia sportowe, w których biorą udział, dlatego różnorodność aktywności ruchowej jest podstawą naszej edukacji.